niedziela, 28 lutego 2010

Dodałem zdjęcia z przepisu #4 – Muntons Export Pilsner

Hej. Dodałem dzisiaj zdjęcia z warzenia przepisu numer cztery czyli Muntons Export Pilsner. Warzenie z puszki jest naprawdę proste. Obojętnie jakie piwo chcesz uwarzyć, procedura jest zawsze taka sama (oczywiście można i należy ją ulepszać).

Zdjęcia są z warzenia Muntons Pilsner ale dokładnie w taki sam sposób robiłem piwo numer 3, czyli pszeniczne.

Dodałem zdjęcia z przepisu #3

Witam. W sekcji zdjęcia znajdziecie fotki z warzenia piwa pszenicznego Coopers. Dodatkowo użyłem cukru oraz suchego ekstraktu słodowego.Zapraszam do oglądania.

sobota, 27 lutego 2010

Przepis #3 – Wheat Beer – pszeniczne - próbowanie

Chociaż minęło naprawdę niewiele czasu od butelkowanie (21/02/2010) piwa Coopers Wheat Beer postanowiłem spróbować ( :-))) ). Piwo smakuje świetnie jak na ten czas. Jest w miarę dobrze nagazowane. Raczej słodkie. Podejrzewam, że jest to stanowczo za krótko na konkretną ocenę. Wyraźnie wyczuwam smak jasnego sproszkowanego słodu. Piwo raczej damskie. Bardzo łatwo wchodzi, brak jakiegoś głębszego konkretnego smaku. Poczekam jeszcze dłużej i zobaczę co z tego będzie.

Poniżej zdjęcie, jak piwko wygląda.

Domowy-Browarek-Piwo-Pszeniczne

Domowy Browarek – Dodatkowe Wideo od Craiga

Dzisiaj dodałem również dwa wideo od Craiga. Tym razem Craig robi Black Rock Pilsner (kolejne piwo z puszki tak dla odmiany :-) ). Zasada robienia piwa oczywiście się nie zmieniła. Czyli:

- wysterylizuj każdy sprzęta

- ogrzej puszkę z piwem (a raczej skondensowaną brzeczką) aby było łatwiej to wydostać

- nasyp cukru do pojemnika, dodaj zawartość puszki, przepłucz puszkę i wlej zawartość do pojemnika

- wymieszaj

- dolej wody do około 23 litrów

- kiedy temperatura dojdzie do około 25*C wsyp lub wlej drożdże

 

Voila, to takie proste.

 

Ja zanim nasypię cukier, lubię zagotować wodę i rozpuścić cukier w wodzie. Później dolewam zawartość puszki. Czekam aż sie to zagotuje, i wlewam do pojemnika fermentacyjnego.

środa, 24 lutego 2010

Przepis #2 Testowanie | Domowy Browarek

Witam wszystkich piwowarów. Dzisiaj postanowiłem spróbować piwka z przepisu numer dwa. Kolor - około 16 EBC. Czyli piwko wyszło dwa razy ciemniejsze aniżeli powinno być. Dodałem trochę więcej słodu więc stąd pewnie ta zmiana.

Piwo bardzo mi smakuje. Jest dosyć gorzkie za sprawą chmielu. Jeżeli ktoś lubi piwo słodkie, ta warka definitywnie mu nie zasmakuje.Jako, że piwo jest jednym z jaśniejszych jakie do tej pory warzyłem, postanowiłem je dobrze schłodzić. Zimniejsze jest jeszcze lepsze. Goryczka, która czuć "od razu" w nieschłodzonym piwie może przeszkadzać. Piwo schłodzone, ma to do siebie, że goryczka jest wyczuwalna po jakimś czasie. Piwo jest bardzo klarowne i wyraźne.

Zapach słodowo chmielowy.

piątek, 19 lutego 2010

Update video pt. Kanadyjskie Czerwone

Hej. Dziś dodałem kolejne wideo od Craiga. Pod kanadyjskim czerwonym, znajdziecie wideo test tego piwa.

środa, 3 lutego 2010

Kolejne warzenie - Piwo Pszeniczne - Coopers

Witam. Tak sobie pomyślałem, że dlaczego miałbym nie dać kolejnej szansy dla puszki. Rozumiem, że generalnie ludzie uważają, że warzenie piwa z puchy jest totalną porażką itp. Przecież większość z nas zaczynał od puszki. Nie piszę, że każdy, ale większość jednak tak.W moim przypadku piwo było jak najbardziej smaczne. Musiałem dłużej poczekać, ale było naprawdę dobre.  Dlaczego więc dzieje się tak, że zrobimy raz albo dwa razy puchę, zaczynamy narzekać i przenosimy się na zacieranie? Dlaczego nie zrobić czegoś więcej, czegoś co sprawi, że piwo z puszki będzie lepsze. Z tego powodu, postanowiłem kolejne piwo uwarzyć z puszki. Będzie to piwo pszeniczne z selekcji Coopers Brewmaster Selection Wheat Beer. Do tego 0,5kg suchego ekstraktu.
Zapraszam